NOWOŚĆ Acerbis X-Team

NOWOŚĆ Dainese Energyca Air

NOWOŚĆ BUSE Open Road Evo II

NOWOŚĆ Millers Oils ZFS 10W50

NOWOŚĆ Dainese Tempest 2 Lady

NOWOŚĆ Spidi Y117 Poison Touring

NOWOŚĆ Spidi G-Warrior

NOWOŚĆ Ejeas Q7
9
OPINIA Suzuki M1800 / VZR1800 Intruder
8
OPINIA Husqvarna TR650 Strada
6
OPINIA Nolan N-Com B5
Zloty, imprezy, wydarzenia motocyklowe...

+ DODAJ ZLOT/WYDARZENIE

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

MAPA WYDARZEŃ/ZLOTÓW

Motocyklowy Rajd Niepodległości Sampopas 2021
Miejscowość

Ząbkowice Śląskie

Województwo

Dolnośląskie

Data wydarzenia

11 listopad 2020

Czas Trwania

4 dni
PLAKAT

Opis wydarzenia
Samopas 2020 to rajdowa propozycja dostosowana do pandemicznej rzeczywistości. Wiemy jak ciężko jest się zatrzymać i przystosować się do panującej sytuacji, gdy wcześniej mogliście przemierzać setki kilometrów motocyklami w poszukiwaniu przygód i adrenaliny. Dlatego stworzyliśmy rajd na orientację, dzięki któremu będziecie mogli eksplorować ciekawe miejsca oraz zapewnić sobie dawkę pozytywnej energii oraz odrobinę rywalizacji zupełnie jak dotychczas! Jest to niepowtarzalna okazja uczczenia Święta Niepodległości realizując równocześnie swoją motocyklową pasję. Zapraszamy Was do eksploracji przepięknej okolicy Ząbkowic Śląskich: krainy zamków i pałaców na przepięknym Przedgórzu Sudeckim.Rajd ma nowoczesną formułę, dzięki czemu możliwa jest wspólna rywalizacja w czasie obostrzeń związanych z wirusem. Przygotowaliśmy dla Was dwie jednodniowe trasy w klasie: road i adventure. Każda z tras liczy ok. 150km, które pokonujecie samodzielnie na podstawie dostarczonego przez organizatora roadbook-a. Na trasie odszukujecie punkty kontrolne – PK, oznaczone w roadbook-u i robicie ich zdjęcie. Po przejechaniu trasy wysyłacie do nas e-mail na adres: ontourpoland@gmail.com. W wiadomości przesyłacie zdjęcia z PK oraz zrzut ekranu przejechanej trasy zapisanej w aplikacji MyRide. Sami wybierzecie czas, w którym wyruszycie na trasę rajdu. Macie na to 5 dni, pomiędzy 11 a 15 listopada 2020. Trasę pokonujecie samodzielnie z zachowaniem dystansu społecznego oraz z zachowaniem zasad określonych dla poszczególnych stref w zawiązku z COVID19. Więcej informacji na temat sytuacji epidemigolicznej: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Trasa motocyklowa ROAD

Prowadzi przez malownicze krajobrazy Przedgórza Sudeckiego oraz Gór Sowich. Oprócz przepięknych widoków będziecie mogli podziwiać także liczne zabytki dolnośląskiej architektury, w tym między innymi zabytkowe dworki, pałace oraz zamki. Zobaczycie kolorowe, jesienne lasy oraz piękne wzgórza. Nie zabraknie górskich serpentyn. Trasa road prowadzi po drogach asfaltowych i jest dostępna dla wszelkiego typu i rodzaju motocykli.

Trasa ADVENTURE

Dzięki trasie offroad będziecie mogli zaznać porządnej dawki adrenaliny pokonując strome podjazdy i zjazdy, głębokie koleiny oraz liczne sekcje błotne. Sprawdzicie swoje umiejętności dzięki wielu naturalnym przeszkodom. Trasa będzie prowadzić przez ciekawe polne oraz leśne ścieżki. Na szlaku nie zabraknie również takich niespodzianek jak przeprawy przez rzeczne brody i kanały. Także tu znajdziecie ciekawostki architektoniczne i przepiękne widoki z licznych wzgórz i pagórków. Być może uda się Wam usłyszeć bekowisko danieli?

Trudność trasy dostosowano do zmagań ciężkich motocykli enduro. Zaleca się używanie opon typu "kostka". Ze względu na zmienną aurę skala trudności przejazdu może znacznie się różnić pomiędzy porą suchą a mokrą.


Start rajdu jak i meta dla obu tras znajduje się na stacji paliw ORLEN przy ul. Wrocławskiej 31w Ząbkowicach Śląskich. Wjazd na stacje również z drogi krajowej nr 8. Pierwsza stacja od strony Wrocławia.


więcej informacji na rajdymotocyklowe.com

Wasze zdjęcia
Dodaj zdjęcie

Komentarze i dyskusje
 kod